sobota, 28 czerwca 2014

Praga...

Praga zachwyca. Przed wszystkim architektonicznie. Zabytkowe kamienice na każdym kroku, piękne kościoły i zamki, ciekawe rzeźby i pomniki. Wszystko to sprawia, że spacerując po Pradze możemy się poczuć jakbyśmy cofnęli się w czasie o dobre kilkadziesiąt lat. Zwiedzając to miasto nie warto kierować się przewodnikiem, nazwami ulicy. Warto zdać się na własną intuicję, warto się zgubić, a mapę wyjąć tylko wtedy gdy chcecie wypić dobrą kawę w Bakshopie lub zjeść genialnego trdlinka na ulicy Nerudova :) Dajcie się ponieść fantazji (niekoniecznie tłumowi) i odkrywajcie po swojemu. Zaręczam, że będziecie zadowoleni :)
 

Jakoś tak mam, że na każdej wycieczce, ku niezadowoleniu Zuzy, muszę zaliczyć wszelkie znane mi punkty widokowe :) Tym razem nie było inaczej i każdego dnia ciągałem Zuzkę na jeden z takich punktów ;p Pierwszego dnia była to wieża widokowa z zegarem astronomicznym, zlokalizowana w samym centrum starówki :)


 Spodziewałem się większego nasilenia obecności krecika. Ku mojemu zdziwieniu, było go zdecydowanie mniej niż wszelkiego rodzaju matrioszek


Pięknych kamienic nie musicie szukać, one same Was znajdą :) W każdej uliczce w którą  wejdziecie znajdziecie coś dla siebie. I to nie tylko w rejonie Pragi I :)

Widok na Hradczany i katedrę św. Wita z prawego brzegu Wełtawy.


5 komentarzy:

 1. Love this photos, very nice!!
  Never been in praga, but it does makes you want to go.
  Nice outfit, looks very comfy for traveling in the city.

  Igal

  OdpowiedzUsuń
 2. świetne kadry! Jaki masz sprzet?

  OdpowiedzUsuń
 3. we live here, Prague is one of most beautiful places in world :)

  OdpowiedzUsuń